dr n. med. Patrycja Downarowicz

Specjalista ortodoncji

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym.

Pracowała na stanowisku asystenta w Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie prowadziła zajęcia ze studentami, a po ukończeniu badań do rozprawy doktorskiej, kontynuowała pracę w tej samej Katedrze jako adiunkt. W tym samym czasie konsultowała w zakresie ortodoncji w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w zespole zajmującym się leczeniem wad ortognatycznych.

Rozpoczęła i ukończyła program specjalizacyjny w dziedzinie ortodoncji uzyskując tytuł specjalisty ortodonty.

Uczestniczka wielu kursów, konferencji, staży szkoleniowych w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Hiszpania). Autorka licznych publikacji i wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz wykładowca na kursach krajowych dla lekarzy ortodontów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego i Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Interesuje się diagnostyką, kwalifikacją i przygotowaniem ortodontycznym do zabiegów ortognatycznych, leczeniem pacjentów dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do terapii protetycznej i implantologicznej, stosuje leczenie alignerami (niewidocznymi nakładkami prostującymi zęby). Pasjonatka podróży, kultury flamenco i Hiszpanii.

Stomatologia estetyczna

Twoje zęby straciły naturalny kolor? Pokryły się nieestetycznymi przebarwieniami, których nie jest w stanie zlikwidować wybielająca pasta? Poznaj sprawdzone sposoby pozwalające na wybielanie zębów.

Zobacz więcej!

callnowbuttonZadzwoń teraz