Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Zajmujemy się profilaktyką ortodontyczną, jak również leczeniem aparatowym. Oferujemy:

  • Aparaty ruchome (wyjmowane) - stosowane przede wszystkim u dzieci w uzębieniu mlecznym i mieszanym. Noszone codziennie na noc i kilka godzin w dzień. W trakcie leczenia są kilkakrotnie modyfikowane.
  • Aparaty stałe - stosowane w większości przypadków w uzębieniu stałym.

uslugi3Występują w formie zamków (zaczepów) przyklejanych do wargowej lub językowej powierzchni zęba. Zamki mogą być wykonane z różnych materiałów (metalowe, kompozytowe, porcelanowe, kryształowe).
Przez wszystkie widoczne elementy przeprowadzony jest odpowiedni łuk (drut),który przyczynia się do korekty wady zgryzu. Leczenie aparatami stałymi nie jest ograniczone wiekiem pacjenta.

  • Nakładki clear aligner - niewidoczne i wygodne (przezroczyste szyny).

To korekcja wady zgryzu w eleganckim wydaniu z wieloma zaletami.
Innowacyjna metoda polecana szczególnie w leczeniu pacjentów dorosłych, którzy ze względów estetycznych nie zdecydowali się na leczenie aparatami stałymi. Tą metodą można leczyć wiele wad zgryzu: diastemę, zgryz głęboki, stłoczenia zębowe, zgryz krzyżowy i inne. Ale nakładki stosuje się generalnie w leczeniu prostych wad i ostatecznie o zastosowaniu tej metody decyduje lekarz ortodonta. 
Efektywność leczenia nakładkami clear aligner uzależniona jest przede wszystkim od regularności ich noszenia. Dokładność pomiarów i prawidłowe wykonanie szyn wpływają na skuteczność terapii. Powinny być wykonywane jedynie przez licencjonowane gabinety stomatologiczne. Nasz ma taki certyfikat.

Zapraszamy: tel. 71 725 53 68 lub 606 92 13 74

powrót

NO FOLLOW
H1