Periodontologia

Dbałość o zęby procentuje w przyszłości. Dzięki dobrze zadbanym zębom oszczędzisz wiele czasu oraz środków unikając późniejszego leczenia. W naszej klinice skutecznie dbamy o profilaktykę zębów.

Czym zajmuje się periodontologia?

Periodontologia to nazwa, która niekoniecznie od razu musi nasuwać jakiekolwiek skojarzenia. Jest to jednak jeden z najważniejszych działów stomatologii – a jego rozwiązania odpowiadają na problemy powstałe w wyniku rozwoju chorób przyzębia. Choroby przyzębia są jednymi z najpopularniejszych chorób związanych z jamą ustną, tuż po próchnicy, z tego powodu dobrze jest wiedzieć, czym jest periodontologia.

Co wchodzi w skład przyzębia?

Periodontologia skupia się na tkankach, które nazywa się przyzębiem. Działania, które znajdują się w zakresie periodontologii, to przede wszystkim badanie i profilaktyka chorób przyzębia, ale także ich kompleksowe leczenie. Tkanki przyzębia odpowiadają za prawidłową stabilizację zębów, co oznacza, że ich wszelkie dysfunkcje mogą spowodować destabilizację zębów, a w konsekwencji ich utratę.

Problemy z przyzębiem mogą doprowadzić do jego stanów zapalnych. Z tego powodu, konieczna jest szybka reakcja na tego typu sytuacje, aby zapobiec powstawaniu i rozwojowi chorób.

Choroba – zapalenie przyzębia

Higiena jamy ustnej powinna pełnić ważną rolę w harmonogramie każdego z nas. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej skutkuje rozwojem różnych chorób, w tym tych związanych z przyzębiem. Zapalenie przyzębia to jeden z objawów rozwoju chorób przyzębia, związany właśnie z nieprawidłowym oczyszczaniem jamy ustnej z płytki nazębnej.

Płytka nazębna z czasem ulega mineralizacji, czyli utwardzeniu, przez co przekształca się ona w kamień nazębny. Z racji tego, że złogi kamienia nazębnego przesuwają się między innymi pod powierzchnię dziąseł, z czasem mogą one doprowadzić do zbytniego podrażnienia dziąseł, prowadzącego do powstawania stanów zapalnych.

Proces leczenia periodontologicznego

Leczenie periodontologiczne kompleksowo skupia się na przyczynach i efektach rozwoju danej choroby. Podczas leczenia periodontologicznego dochodzi zarówno do wyleczenia wszelkich stanów zapalnych, ale także pozbycia się źródła problemu. Leczenie w ten sposób pozwoli na szybki powrót pacjenta do formy, co stanowi sporą zaletę leczenia periodontologicznego. Pacjent, który decyduje się na leczenie periodontologiczne i stosuje się do zaleceń lekarza specjalisty może liczyć na satysfakcjonujące efekty leczenia.

Umów się!

    Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

    Stomatologia estetyczna

    Twoje zęby straciły naturalny kolor? Pokryły się nieestetycznymi przebarwieniami, których nie jest w stanie zlikwidować wybielająca pasta? Poznaj sprawdzone sposoby pozwalające na wybielanie zębów.

    Zobacz więcej!

    callnowbuttonZadzwoń teraz