Stomatologia estetyczna

Dbałość o zęby procentuje w przyszłości. Dzięki dobrze zadbanym zębom oszczędzisz wiele czasu oraz środków unikając późniejszego leczenia. W naszej klinice skutecznie dbamy o profilaktykę zębów.

Czy Twój uśmiech potrzebuje licówek?

W ostatnim czasie licówki zyskały ogromną popularność – głównie ze względu na małą inwazyjność zabiegu i doskonały efekt estetyczny. Pacjenci, którzy decydują się na licówki, cenią sobie minimalną ingerencję w tkankę zęba, trwałość licówek, a jednocześnie fakt, że dzięki licówkom ich uśmiech stał się zdecydowanie młodszy i piękniejszy.

Czy zawsze można wykonać u siebie licówki?

Licówki stosuje się przede wszystkim w przypadku zębów o nieprawidłowym kształcie, wielkości lub nieprawidłowym położeniu w łuku zębowym. Wskazaniem do wykonania licówek stanowią także zęby z przebarwieniami nie podlegającymi wybielaniu. Ich wykorzystanie nie zawsze będzie możliwe, jednak bez wątpienia warto jest skonsultować to ze swoim stomatologiem.

Tradycyjne licówki wymagają delikatnego szlifowania zębów, co powoduje, że mimo wszystko jest to zabieg nieodwracalny. Dodatkowo, licówki nie są podatne na zabieg wybielania, a ryzyko ich uszkodzenia podczas leczenia ortodontycznego jest wysokie. Z tego powodu, jeśli chciałbyś podjąć leczenie ortodontyczne, bądź też planujesz wybielić zęby, powinieneś przejściowo wstrzymać się z zastosowaniem licówek. Wykonuje sie je dopiero po zakończeniu leczenia ortodontycznego lub po ustabilizowaniu się barwy zębów po ich wybieleniu.

W przypadku, gdy ząb jest nadmiernie uszkodzony, aby móc zamocować na nim licówkę, można zastosować koronę protetyczną, która dużo lepiej spełni swoje zadanie i zaspokoi potrzeby danego pacjenta.

Licówki – które wybrać?

W zależności od sytuacji klinicznej są do wyboru pacjenta dwa rodzaje licówek – kompozytowe i porcelanowe. Licówki kompozytowe najczęściej wytrzymują do około 7 lat od przyklejenia, natomiast porcelanowe – nawet do 15 lat. Koszt licówek porcelanowych jest wyższy, jednak ich wytrzymałość i estetyka zdecydowanie rekompensują poniesione koszty.

Licówki to bez wątpienia jedna z najprostszych dróg do uzyskania pięknego uśmiechu. Czy planujesz wykonać u siebie licówki w najbliższym czasie?

Umów się!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

    Stomatologia estetyczna

    Twoje zęby straciły naturalny kolor? Pokryły się nieestetycznymi przebarwieniami, których nie jest w stanie zlikwidować wybielająca pasta? Poznaj sprawdzone sposoby pozwalające na wybielanie zębów.

    Zobacz więcej!

    callnowbuttonZadzwoń teraz